Ďakujeme, že s nami stúpate nahor

Uplynulý víkend sme sa znova stretli my, mladí zo všetkých kútov Slovenska, aby sme spoločne vystúpili na Ďumbier. Už 25 rokov vystupujeme na najvyšší vrch Nízkych Tatier, kde sa týči cyrilo-metodský kríž, ktorý tam naši predchodcovia osadili. Ani tento rok nebol výnimkou, a to aj napriek búrkam, ktoré nás pod vrcholom zastihli. Vytrvalosť sa však vyplatila a znova si môžeme povedať, že sme zdolali náročnú cestu nahor.

Zdroj: (vložte zdroj)

BARCELONA, 2.- 5. 7. 2015, KDMS/YEPP

„Spoločnosť dnes od mladých vyžaduje neustále napredovanie. Je dobré napredovať, no zároveň nesmieme zabúdať byť slobodní a mať nad vecou nadhľad. A hory su ideálnym prostredím, ktoré nám k tomu môže napômocť“, uviedol pri tejto príležitosti predseda KDMS Radovan Gondžúr.

25. ročník nášho letného festivalu bol bohatý na hostí. Prišiel nás podporiť predseda KDH Ján Figeľ, ktorý vystúpil na vrch spolu s nami, taktiež aj podpredsedovia KDH Miloš Moravčík, Peter Belinský, predseda poslaneckého Klubu KDH v NR SR Pavol Abrhán a ďalší. Na Ďumbieri sme hostili aj zahraničného hosťa, podpredsedu európskej mládežníckej organizácie YEPP, Csaba Farragó s manželkou. Na vrchol Ďumbiera vystúpil aj europoslanec Ivan Štefanec a poslanec NR SR Alojz Hlina s rodinou.

Program festivalu odštartovala hudobná skupina Hrdza. Vystúpila tiež skupina Funky Emotions a svätú omšu celebroval o. Ľ. Hromják, ktorý nám okrem iného pripomenul potrebu dobrých lídrov v spoločnosti.

Účastníci mali možnosť využiť areál hotela, ktorom sa nachádzalo stanové mestečko s rozmanitými športovými atrakciami. Taktiež sme si po sobotňajšom výstupe pochutnali na dobrom guláši.

Sme veľmi radi, že na Ďumbier prišli noví účastníci z celého Slovenska, pre ktorých to bola nová skúsenosť nielen s výstupom na Ďumbier, ale aj s KDMS. Veríme, že sa stretneme na ďalších akciách KDMS. Zmyslom tejto akcie je stúpať nahor po ceste, ktorá má zmysel. A nám, mladým ľuďom, záleží na tom, aby sa kráčalo po tej správnej ceste.

Najnovšie stanoviská

limitation of time on female violence (1080 x 1080 px)
Keď už vám nestačí ani zvýšený plat (2)
1
limitation of time on female violence (1080 x 1080 px)
Keď už vám nestačí ani zvýšený plat (2)
1