Bývalý poslanec NR SR za OĽANO, dnes politik Aliancie György Gyimesi, síce “nechcel prvoplánovo kritizovať KDH”, ale predsa to urobil. Úplne absurdne zaútočil na KDH, keď ho označil za “prívesok PS, slepé črevo slovenskej politiky”, ktoré “nemá nič spoločné s kresťanstvom a konzervatívnymi hodnotami”. Každý príčetný človek už pri týchto slovách tuší, že vyjadrenie pána Gyimesiho nie je žánrovo politologický text, ale fantasy.

A ako na to prišiel? Predstavte si, že prístupom už žiaľ tradičným v slovenskej politike, zavádzaním. Označovaním rezolúcie Európskeho parlamentu za rezolúciu odsudzujúcu Slovensko… Pritom rezolúcia kritizuje snahy Ficovej vlády o oslabovanie právneho štátu. Označovaním protivládnych protestov, ktoré spojili Slovákov, liberálnych či konzervatívnych, kritizujúcich novelizáciu trestného zákona v prospech kriminálnikov a zrušenie špeciálnej prokuratúry, za dúhové protesty…

KDH zotrváva na európskej úrovni zástancom subsidiarity, kritickým voči nadbytočnému zasahovaniu EP do kompetencií členských štátov, čo zdôraznili aj predseda Milan Majerský a europoslankyňa Miriam Lexmann. Rovnako tak Milan Majerský deklaroval, že pokiaľ sa protivládne protesty odklonia od témy špeciálnej prokuratúry a trestného zákona, KDH sa ich prestane zúčastňovať. Také jednoduché.

Záverom, pánovi Gyimesimu dávame nápovedu: pri pobyte na FB viac sledovať sociálne siete KDH.  Kresťanskodemokratická a konzervatívna politika, to totiž nie je iba ochrana života pred počatím a transrodová vyhláška (odobrená nominantom Gyimesiho bývalej strany), ako píše.

Tí, ktorí zužujú celú konzervatívnu politiku na pár mediálne chytľavých tém, ubližujú samotnému konzervativizmu. Konzervatívci rovnako tak ako ochranu života presadzujú aj hodnoty spravodlivosti, ochrany rodín a detí či obetí domáceho násilia, prístup ku kvalitnej zdravotnej starostlivosti, podporu mladých farmárov či subsidiaritu. Teda všetko témy, ktorým sa KDH za posledný mesiac venovalo. A vedia sa spojiť aj s ľuďmi, s ktorými sa v iných veciach vôbec nezhodnú, pre správnu vec.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *