KDMS na Deutschlandtagu

V polovici novembra 2022 sa naši členovia Jakub Konečný a Eva Dohálová zúčastnili na podujatí Deutschlandtag 2022 – na sneme našej partnerskej organizácie Junge Union Deutschlands vo Fulde.

Zdroj: (vložte zdroj)

Junge Union je najväčšou mládežníckou organizáciou v EÚ. Na sneme s takmer 1 000 delegátmi privítali hostí z celého sveta. Svoje prejavy predniesli viacerí významní rečníci, okrem iného šéf CDU Friedrich Merz, šéf Európskej ľudovej strany Manfred Weber, ukrajinský veľvyslanec v Nemecku, primátor Kyjeva Vitalij Kličko či predsedníčka Mládeže Európskej ľudovej strany Lídia Pereira.

Junge Union si na sneme zvolila nové vedenie, keď Tilmana Kubana po štyroch rokoch vystriedal Johannes Winkel. Novému predsedníctvu našich partnerov gratulujeme a prajeme veľa úspechov!

Jednými z kľúčových tém, o ktorých sa na Deutschlandtagu diskutovalo, boli bezpečnosť a energetika. JU dlhodobo zaujíma, rovnako ako KDMS, postoj jasnej podpory Ukrajine voči ruskej agresii, ktorú aj zhmotnilo vo viacerých zbierkach na pomoc Ukrajincom. 🇺🇦 V oblasti energetiky nás teší, že Johannes Winkel vyjadril v nemeckých podmienkach nie až tak obvyklú podporu jadrovej energii aj do budúcnosti energetického mixu Nemecka. ☢️

Jakub sa pred samotným snemom zúčastnil s vybranými mladými ľuďmi z celého sveta od Mexika cez Južnú Afriku až po Mongolsko tiež sprievodného programu pre medzinárodných partnerov, ktorý bol opäť zameraný na bezpečnosť a obrannú politiku, a pozostával napr. aj z návštevy Centra riadenia vesmírnych operácií Európskej vesmírnej agentúry. 🛰

Konanie snemu vo Fulde, neďaleko bývalých hraníc medzi západným a východným Nemeckom a teda medzi znepriatelenými blokmi NATO a Varšavskej zmluvy, bolo symbolickým mementom a pripomenulo nám, aká dôležitá je spolupráca v mieri, akú si dnes ako členský štát EÚ a NATO užíva aj naša krajina. Sme radi, že aj ako KDMS máme partnerov naprieč Európou a ešte ďalej, s ktorými vieme zdieľať názory a hodnoty. Súčasťou podujatia bola aj ekumenická bohoslužba vo fuldskom dóme.

V stretnutiach a rozhovoroch s domácimi hostiteľmi aj ďalšími zahraničnými hosťami sme spoznali nových partnerov a získali aj podnety a inšpiráciu do ďalšej práce. Liebe Junge Union, vielen Dank!

Najnovšie stanoviská

limitation of time on female violence (1080 x 1080 px)
Keď už vám nestačí ani zvýšený plat (2)
1
limitation of time on female violence (1080 x 1080 px)
Keď už vám nestačí ani zvýšený plat (2)
1