🔹(Katolícka) cirkev sa vyjadrí k spoločensko-politickým otázkam? Zle je. Cirkev sa nevyjadrí k spoločensko-politickým otázkam? Zle je. Presne takto funguje strana Sloboda a Solidarita. Ako sa im dá vyhovieť?

🔹Dnes SaS kritizuje katolícku cirkev, že údajne mlčí o zmenách v trestnom zákone. (Pričom p. poslankyňa Bittó Cigániková pri vyjadreniach cirkvi mieša hrušky s jablkami). Konferencia biskupov Slovenska vydala vyhlásenie k aktuálnej spoločenskej situácii 1. februára. Citujeme z neho:

„… Nestraťme víziu krajiny, kde nenávisť, zloba, korupcia a nespravodlivosť nebudú mať svoje miesto. … Slovami a činmi konkrétne prispievajme k realizácii spoločnosti, v ktorej sa nerozdúchavajú vášne extrémizmu a polarizácie, ale rozvíja sa duchovný, kultúrny, sociálny a ekonomický potenciál.“

🔹Kto vie čítať s porozumením, rozumie jasné posolstvo. Takže, cirkev nemlčí, milí saskári. Cirkev nie je Tlačová agentúra SR ani politická strana, aby obratom chrlila vyjadrenia na politické témy (za ktoré by ju práve strany ako SaS určite aj kritizovali, keďže by sa im znenie nemuselo páčiť).

🔹Na druhej strane, čo sa týka praktickej pomoci obetiam násilia v rodinách, zneužívania či majetkovej trestnej činnosti, cirkev je jedným z kľúčových aktérov na Slovensku, ktorí ponúkajú obetiam útočisko v mnohých centrách, ktorých je zriaďovateľom. Preto vytĺkanie politických bodov na tejto téme útokmi na katolícku cirkev je nepochopiteľné a prispieva iba k ďalšej polarizácii spoločnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *